PC3-12800
PC-17000
PC-12800
DDR2
DDR4 SDRAM - SO DIMM 260-PIN
DDR4-SDRAM
ECC
DDR3 SDRAM - DIMM 240-PIN
DDR3L SDRAM - DIMM 240-PIN
DDR4 SDRAM - SO DIMM260-PIN
DDR3L SDRAM - SO DIMM 204-PIN
MLC
reg ECC
Interner speichertyp
DDR4
DDR3
DDR2
DDR3L
DDR
DDR4-SDRAM
MLC
Speichertaktfrequenz
2400 MHz
2133 MHz
2666 MHz
1333 MHz
3200 MHz
1866 MHz
3000 MHz
667 MHz
800 MHz
2933 MHz
2800 MHz
400 MHz
1066 MHz
1600 MHz
533 MHz
100 MHz
3466 MHz
3600 MHz
4133 MHz
4500 MHz
3333 MHz
3400 MHz
9026 MHz
9100 MHz
14000 MHz
RAM-Speicher
16384 MB
32768 MB
Typ
DRAM
SDRAM-DDR4
Speicher
DRAM Speicher-Kit
SDRAM-DDR3
DRAM memory kit
DRAM Speichermodul
Arbeitsspeicher PC
Merkmale
Festplatte
Kühlkörper
Externes SAS-Kabel
Desktop-Arbeitsspeicher
Solid-State-Disk - intern
Speicherspannung
1.2 V
1.5 V
1.8 V
1.35 V
5 V
1.25 V
1.65 V
1.575 V
Memory formfaktor
288-pin DIMM
240-pin DIMM
204-pin SO-DIMM
260-pin SO-DIMM
200-pin SO-DIMM
UDIMM
168-pin DIMM
184-pin DIMM
Spannung
1.35 V
1.2 V
1.20 V
1.5 V
1.50 V
1.2 Volt
2 V
1.35 Volt
1.25 V
1.65 V
1.45 V
1.80 V
5 V
1.4 V
1.8 V