APC SRT1000RMXLI-NC UPS
Identifiers
MPN APC SRT1000RMXLI-NC
Dimensions / Weight
Key Features
Audible alarm(s) Yes
Battery recharge time 1 h
Battery technology Sealed Lead Acid (VRLA)
Battery voltage 48 V
Colour Black
Display type LCD
Harmonized System HS code 85078000
Input frequency 40/70 Hz
International Protection IP code IP20
Maximum input operation voltage 150 V
Maximum output operation voltage 240 V
Minimum input operation voltage 50 V
Minimum output operation voltage 220 V
Operating relative humidity 0 - 95 %
Operating temperature 0 - 40 °C
Output Frequency 50/60 Hz
Output Power 1000 W
Products per pallet 12 pc(s)
Serial interface type RJ-45
Storage temperature -20 - 50 °C