Cisco SF350-48MP Managed PoE Switch
Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
ETechBuy.com
Sponsored SF350-48MP-K9-EU Cisco SF350-48MP 50-Port + 4-Port SFP Layer 3 Switch
Price updated on: 11-03-2026 12:57:25
Price updated on: 11-03-2026 12:57:25 | Identifiers | |
|---|---|
| MPN | Cisco SF350-48MP-K9-EU |
| Dimensions / Weight | |
| Key Features | |
| Depth | 350 mm |
| Ethernet technology | Gigabit Ethernet |
| Expansion slot type | SFP |
| Expansion slots | 48 x Fast Ethernet Network |
| Form factor | Desktop |
| Height | 36.8 mm |
| Layer supported | 3 |
| Manageable | Yes |
| Media type supported | Optical Fiber |
| Network technology | 10/100Base-TX |
| Number of SFP Slots | 4 |
| Power source | Power Supply |
| Redundant power supply supported | No |
| Width | 439.4 mm |