DES-1210-28P 24-Port Smart Managed Switch
Find other available options:
Identifiers
Model D-Link DES-1210-28P
MPN D-Link DES-1210-28P
Dimensions / Weight
Key Features
Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity 28
Depth 210 mm
Height 44 mm
Maximum data transfer rate 1 Gbit/s
Package depth 546 mm
Package Height 96 mm
Package width 349 mm
Pallet length 110 cm
Pallet width 120 cm
Supported data transfer rates 10/100/1000 Mbps
Switching capacity 12.8 Gbit/s
Width 440 mm